Velikom pobjedom nad Španjolskom, hrvatski vaterpolisti izborili nastup u polufinalu Olimpijskih igara

07.08.2024 u 14:08
Podjeli na:
imageFoto: HOO /Slobodan Kadić

Pariz, 7. kolovoza 2024. - Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale nakon što je u sjajnoj izvedbi četvrtfinalne utakmice s 10-8 (2-0, 4-3, 2-2, 2-3) pobijedila aktualnog prvaka Europe Španjolsku.

Teško se sjetiti kada je posljednji put Španjolska ostala cijelu prvu četvrtinu bez postignutog pogotka. Štoviše, Hrvatska je prvi gol primila tek u 11. minuti. Upravo je obrana naše reprezentacije, ne samo odličan Marko Bijač već i suigrači mu, svojem energičnom požrtvovnošću, brojnim blokovima i pokretljivošću, bio ključ pobjede.

Kolika je bila nadmoć hrvatskih vaterpolista govori i podatak da Španjolska u niti jednom trenutku nije uspjela izjednačiti. Pred kraj druge četvrtine bilo je čak 6:2 za Hrvatsku, a većim dijelim ogleda 2 ili 3 pogotka razlike za našu izabranu vrstu.

Strijelci za Hrvatsku bili su: Loren Fatović, Maro Joković i Konstantin Harkov po 2 pogotka te Rino Burić, Ante Vukičević, Marko Žuvela i Josip Vrlić po jedan. Vratar Marko Bijač prikupio je 10 obrana.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Italija - Mađarska. Polufinalni dan je na vaterpolskom turniru u petak, 9. kolovoza.  (hoo/db)