Sjajni Matija Legović osvojio srebrno odličje na ljetnoj inačici juniorskog SP-a u biatlonu

22.08.2024 u 17:08
Podjeli na:
imageLegović sa srebrom, arhivska fotografija / izvor: HBS

Otepaa, 22. kolovoza 2024. - Najbolji hrvatski mladi biatlonac Matija Legović osvojio je srebrno odličje u supersprintu (7,5 km) juniorske konkurencije na ljetnom Svjetskom prvenstvu u biatlonu (rolanje umjesto skijanja), kojem je do 25. kolovoza domaćin estonska Otepaa.

Legovićev uspjeh je još značajniji, jer je 18-godišnjak iz Brod Moravica došao do srebrnog odličja, iako je na prvom gađanju u finalnom natjecanju promašio dvije mete i bio 18. u konkurenciji 30 natjecatelja koji su svi istodobno krenuli na dionicu od 7,5 km s ukupno četiri gađanja. Sa svakim novim gađanjem Legović je popravljao plasman, ne samo zato što je pogodio svih preostalih 15 meta, već i zato što je u trkačkom dijelu bio sjajan.

Već nakon drugog gađanja bio je osmi, a nakon trećeg se uključio u borbu za odličja. Nakon posljednjeg gađanja bio je treći na prolazu, da bi do kraja utrke stigao i do naslova svjetskog doprvaka. Podsjetimo, u trofejnoj kolekciji ima i zlato s ljetnog izdanja biatlona, a u veljači ove godine osvojio je srebro i na zimskom SP-u, na istoj stazi u Estoniji.

Svjetski prvak u supersprintu ljetnog izdanja je Čeh David Elias koji je imao jedan promašaj, a na cilj je stigao u vremenu od 19 minuta i 32.8 sekundi. Matija Legović je za pobjednikom zaostao 10.2 sekundi, uz jedan promašaj više, dok je treći bio Šveđanin Victor Berglund, s jednim promašajem i zaostatkom od 13.2 sekundi. U kvalifikacijama je nastupio još jedan hrvatski predstavnik, Filip Crnić, ali se nije uspio probiti među 30 najbržih koji su izborili nastup u finalu. Kvalifikacije nisu prošle ni dvije hrvatske juniorke, Ema Sobol i Ines Legović. (h/hoo/vk)

Hrvatski olimpijski odbor čestita Matiji Legoviću na naslovu juniorskog svjetskog doprvaka u supersprintu ljetnog izdanja biatlona!