Sjajni gimnastičar Aurel Benović ostao bez medalje na preskoku za samo 0.049 bodova

04.08.2024 u 15:08
Podjeli na:
imageFoto: HOO/Slobodan Kadić

Pariz, 4. kolovoza 2024. - Nismo ni očekivali da će Aurel Benović završiti debitantski olimpijski nastup s plemenitim metalom oko vrata sukladnom imenu, ali da sjajni Osječanin može biti najugodnije hrvatsko iznenađenje na Igrama - svi smo se ponadali po njegovu plasmanu u finale preskoka.

No, unatoč dvama odličnim skokovima u finalu, Benović nije uspio osvojiti medalju u vježbi na preskoku. Za svoja dva skoka u finalu dobio je ukupnu ocjenu 14.900 te je zauzeo peto mjesto. Od brončane medalje dijelilo ga je samo 0.049 bodova.

Za izvrsni prvi skok dobio je fantastičnih 15.000, dok je za drugi dobio nešto nižu ocjenu od 14.800 te je tako ostao iza brončanog Britanca Harryja Hepwortha s 14.949. Zlato je osvojio Filipinac Carlos Edriel Yulo s ocjenom 15.116. (u subotu je bio najbolji u vježbi na parteru koja je također specijalnost našeg Aurela Benovića). Srebrom se okitio svjetski prvak iz 2022., Armenac Artur Davtjan (s 14.966).

Aurel Benović zaslužuje sve čestitke za prvi olimpijski nastup, s 24 godine itekako još ima što pokazati u svjetskoj gimnastičkoj eliti. Kapa dolje, leteći slavonski viteže! (hoo/vk)