Sjajna Jana Koščak osvojila naslov svjetske juniorske prvakinje u sedmoboju na SP-u u Peruu

29.08.2024 u 19:08
Podjeli na:
imageFoto: European Athletics

Lima, 29. kolovoza 2024. - Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Peruu mlada hrvatska atletičarka Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju, objavio je Hrvatski atletski savez.

Koščak je nakon sedam disciplina skupila ukupno 5807 bodova, čime je osigurala naslov svjetske juniorske prvakinje. Drugog dana SP-a njezini rezultati su bili: skok u dalj 5,97 m (840 bodova), koplje 40,06 m (668 bodova), 800 m 2:24,56 (763 boda). U posljednju disciplinu hrvatska je atletičarka ušla s 40 bodova prednosti ispred drugoplasirane Švicarke Acklin. Pobijedila ju je za još 12 bodova te je ukupna razlika na kraju bila 52 boda. Zlato Jane Koščak osma je hrvatska zlatna medalja na juniorskim SP-ima. Srebro je osvojila Švicarka Lucia Acklin s 5755 bodova, a broncu Čehinja Adela Tkačova s 5601 bodom.

Europska mlađejuniorska prvakinja u bacanju koplja, Vita Barbić, izborila je nastup u finalu bacanja koplja nakon što je koplje bacila 52,54 m u trećoj seriji, što je bio i ukupno treći hitac kvalifikacija.

Na 400 m s preponama nastupile su Tina Polić i Eva Barbarić te istrčale - 1:03,42 (Polić) za 48. mjesto i 1:03,55 (Barbarić) za 49. mjesto.

Sestre Tea i Lea Marodi su u popodnevnom dijelu programa trčale 1500 metara. Tena je završila nastup na 28. mjestu s rezultatom 4:29,08, dok je Lea istrčala 4:32,56 i zauzela ukupno 33. mjesto. U utrci na 400 m Dominik Jezernik nije završio utrku zbog ozljede.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Jani Koščak osvajanje zlatne medalje u sedmoboju na juniorskom SP-u u Peruu!