Roko Farkaš juniorski svjetski prvak u skoku u dalj, Mia Wild juniorska svjetska doprvakinja na 100 m s preponama

31.08.2024 u 08:08
Podjeli na:
imageFoto:

Lima, 31. kolovoza 2024. - Četvrtog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u glavnom peruanskom gradu Limi mladi hrvatski atletičar Roko Farkaš osvojio je zlatnu medalju u skoku u dalj, dok je Mia Wild osvojila srebro na 100 m s preponama.

Farkaš je jučer u kvalifikacijama najavio da će biti ozbiljan kandidat za zlatnu medalju u finalu skoka u dalj, što je onda i potvrdio uvjerljivom pobjedom. Roko je u četvrtoj seriji skočio 8,17 m (dva centimetra dalje od svog jučerašnjeg juniorskog rekorda) i osvojio naslov juniorskog svjetskog prvaka. Nažalost, ovaj skok je bio uz nedopušteni vjetar +2,4 m/s te neće biti priznat kao novi hrvatski juniorski rekord.

Srebro je pripalo Srbijancu Luki Boškoviću sa 7,93 m, a bronca Australcu Masonu McGroderu koji je skočio 7,80 metara.

U finalnoj utrci na 100 m prepone srebrnu medalju osvojila je Mia Wild, istrčavši drugi rezultat karijere 13,15. Bolja od nje bila je samo Jamajčanka Kerrica Hill, osvojivši zlatnu medalju s vremenom 12,99, dok je broncu osvojila Australka Delta Amidzovski (13,24).

Vrlo blizu medalje u finalu bacanja koplja bila je Vita Barbić osvojivši 4. mjesto s hicem od 53,54 m, a za medalju joj je nedostajalo 47 cm. Zlato je uvjerljivo osvojila Kineskinja Ziyi Yan s hicem od 63,05 m, srebro je pripalo Pin-Hsun Chu iz Kinsekog Taipeia sa 54,28 m, a bronca Amerikanki Evelyn Bliss sa 54,01 m.

Konačna bilanca hrvatskih medalja na ovom SP-u su tri osvojene medalje - dvije zlatne (Jana Koščak i Roko Farkaš) stižu u Varaždin, a srebrna (Mia Wild) u Osijek.

Ujedno, ovo je ukupno deveta zlatna medalja koju su hrvatski juniori i juniorke osvojili na svjetskim juniorskim prvenstvima.

Hrvatski olimpijski odbor čestita Roki Farkašu na osvojenom naslovu svjetskog juniorskog prvaka u skoku u dalj te Miji Wild na naslovu svjetske doprvakinje u disciplini 100 metara s preponama!