Osvajanjem bronce u taekwondou, sjajna Lena Stojković donijela Hrvatskoj 6. olimpijsku medalju u Parizu

07.08.2024 u 19:08
Podjeli na:
imageFoto: HOO/Damir Senčar

Pariz, 7. kolovoza 2024. - Hrvatska ima šestu olimpijsku medalju na Igrama u Parizu! U borbi za brončano odličje u kategoriji do 49 kg sjajna Lena Stojković svladala je u dvije runde Turkinju Merve Dincel Kavurat, osvojivši odličje u debitantskom olimpijskom nastupu.

Članica splitskog Marjana dominirala je tijekom borbe i nijednog trenutka njezino osvajanje odličja nije bilo upitno.

Na putu do bronce u kategoriji koja je viša od njezine izvorne (do 46 kg), u kojoj je dvostruka svjetska i trostruka europska prvakinja, Lena Stojković je u osmini finala svladala Kanađanku hrvatskih korijena Josipu Kafadar (2-0), a u četvrtfinalu je bila bolja (2-1) od Tunižanke Ikram Dhahri. U polufinalu joj je, ovom prilikom, neprelazna prepreka bila Tajlanđanka Panipak Wongpattanakit.

Osvajanjem olimpijske bronce Lena Stojković nastavila je trofejni niz hrvatskog taekwondoa, postavši peta osvajačica odličja i to četvrte ženske bronce. U Tokiju je zlatnu medalju osvojila Matea Jelić.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Leni Stojković osvajanje olimpijske bronce na Igrama u Parizu!