Mladi hrvač Marko Milanović osvojio brončano odličje na Europskom prvenstvu do 20 godina

03.07.2024 u 13:07
Podjeli na:
imageMarko Milanović s klupskim trenerom, olimpijcem Božom Starčevićem (foto: HHS/UWW)

Zagreb, 3. srpnja 2024. - Hrvatski hrvački reprezentativac Marko Milanović, član zagrebačkog HK Metalac, osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu za hrvače do 20 godina koje se održava u Novom Sadu.

Mladi hrvatski hrvač koji nastupa u kategoriji do 130 kg, na putu do bronce pobijedio je Litavca Pijusa Baldysiusa 10-2, pa izgubio od Turčina Bakira rezultatom 0-3.

Ulazak Turčina u finale dao je našem predstavniku priliku da kroz repasaž stigne do brončane medalje, što je on na sjajan način i iskoristio. Na tom putu prva prepreka bio mu je Grk Rafael Gkirnis, kojeg je Milanović svladao 9-0, a potom je u dvoboju za broncu porazio i Armenca Armajisa Hartunijana 9-4.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita mladom hrvaču Marku Milanoviću osvajanje brončanog odličja na Europskom U-20 prvenstvu u Novom Sadu!