Miran Maričić osvojio prvu olimpijsku medalju za Hrvatsku na OI u Parizu, broncu u zračnoj pušci na 10 metara

29.07.2024 u 12:07
Podjeli na:
imageFoto: HOO/Damir Senčar

Chaterauoux, 29. srpnja 2024. - Strijelac Miran Maričić osvojio je prvu hrvatsku medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. U disciplini zračna puška na 10 metara u Chaterauouxu Maričić je dohvatio brončano odličje.

Miran Maričić je za broncu pogodio 230 krugova, drugi je bio Šveđanin Victor Lindgren (251.4), a zlatni Kinez Sheng Lihhao (252.2). Petar Gorša zauzeo je šesto mjesto sa 165.6 pogodaka.

Nakon prve serije od pet hitaca, Maričić je bio drugi s 52.8 krugova (Gorša šesti s 51.8 bodova). I nakon druge serije Maričić je bio drugoplasiran, ali je u posljednjem hicu pogodio samo 9.9 krugova, te na temelju tog učinka nije uspio zadržati srebro.

- San mi se ostvario, nakon svih medalja, jedino mi je olimpijska nedostajala i sada mi je oko vrata. Još ne mogu vjerovati... - kazao je Maričić te dodao:

- Nakon što sam vidio da sam u finalu, veliki kamen mi je pao sa srca, jer mi je želja bila ući u finale i imati priliku za ostvariti snove. To se na kraju i dogodilo. Ovaj put sam imao drugačiji pristup, iskustvo iz Tokija je presudilo da ovdje osvojim medalju...

Bronca Mirana Maričića 42. je hrvatska medalja na ljetnim olimpijskim igrama i prva u zračnoj pušci nakonm bronce Snježane Pejčić na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita strijelcu Miranu Maričiću osvajanje brončane olimpijske medalje na Igrama u Parizu!