Loše otvaranje dana - Damir Martin veslat će u utješnom B finalu; gripozni judaš Kumrić oprostio se u 1. kolu

01.08.2024 u 13:08
Podjeli na:
image

Pariz, 1. kolovoza 2024. - Hrvatski olimpijci loše su otvorili šesti natjecateljski dan na Igrama u Parizu.

Veslački samac Damir Martin nije se uspio plasirati u finale samca, nakon što je u svojoj polufinalnoj skupini bio šesti s vremenom 6:58.23. Najbrži je bio Nijemac Oliver Zeidler (6.35.77), drugi je bio nezavisni sportaš iz Bjelorusije Youheny Zalaty a treći Grk Stefanos Ntouskos. Iz prve skupine plasman u finale su osigurali Nizozemac Sinom van Dorp, Novozelanđanin Thomas McKintosh i Belgijac Tim Brys.

Četvrti oliompijski nastup Damir Martin će završiti nastupom u finalu B koje je na rasporedu 3. kolovoza u 10.06 sati.

- Idem odveslati još ovo B finale i nakon toga, kad dođemo u Hrvatsku, vidjeti ću što dalje. Iduće Olimpijska igre su za četiri godine i predugo je to razdoblje. Mislim da sam ovdje osvojio medalju, to bi me motivacijski vodilo do Los Angelesa. Sve od četvrtog mjesta nadolje vodi u penziju. Ne znam, vidjet ću stvarno. Sumnjam da mogu odveslati brže od onog danas - kazao je Damir Martin nakon utrke.

Braća Lončarić zauzeli su ukupno 12. mjesto na Olimpijskim igrama, nakon što su u bili posljednji, 6., u B finalu discipline dvojac na pariće.

Judaš Zlatko Kumrić neće pamtiti olimpijski debi po dobrom rezultatu, budući da je zapeo već na prvoj prepreci u šesnaestini finala. Bolji od Kumrića bio je Talijan Gennaro Pirelli, a do pobjede je došao nakon što je Kumrić zaradio tri ‘‘shida‘‘, odnosno žuta kartona. Tri žuta kartona prerastaju u hansoku-make što je ekvivalent crvenom kartonu i diskvalifikaciji.

Njegov trener Tomislav Marijanović otkrio je novinaru Deanu Baueru iz SN-a kako je Kumrić danima uoči nastupa muku mučio s gripom koja je zasigurno utjecala na njegovu premijernu olimpijsku izvedbu. (hoo)