Judašica Karla Prodan osvojila srebro, rekordnu petu medalju za Hrvatsku na Grand Prixu u Zagrebu

15.09.2024 u 19:09
Podjeli na:
imageFoto: EPA/FaH

Zagreb, 15. rujna 2024. - Posljednjeg dana judaškog Grand Prixa u Zagrebu hrvatska reprezentativka Karla Prodan osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 78 kg. Bila je to rekordna peta medalja za Hrvatsku. Prethodno je srebro osvojila i Ana Viktorija Puljiz, a brončanim odličjima su se okitili Iva Oberan, Lara Cvjetko i Robert Klačar.

Članica splitskog kluba Pujanke je u finalu izgubila od Nizozemke Sanne vn Dijke. Prodan je pokušavala sve, na nesreću primijenila je kawazu-gake dok je pokušavala protunapasti Van Dijke i bila je kažnjena treći put, ponudivši pobjedu nizozemskoj judašici.

Prodan je u eliminacijskim borbama upisala tri pobjede. Bolja je bila od Poljakinje Aleksandre Turek, Francuskinje Liz Ngelbeye i Nizozemke Lieke Derks.

Osim Prodan, do finalnog bloka stigla je i Helena Vuković u kategoriji +78 kg. Članica JK Samobor je imala borbu za brončanu medalju protiv Talijanke Erice Simonetti, ali slavila je suparnica.

Prije toga, pobijedila je Poljakinju Witoriju Lis i Hrvaticu Tinu Radić, dok je poraz upisala protiv Izraelke Yuli Alme Mishiner.

Splićanin Marko Kumrić (AJK Student Split) borio se u kategoriji do 100 kg te je završio na sedmom mjestu. U prvom kolu savladao je Nijemca Johannesa Freya, u četvrtfinalu je izgubio od Ukrajinca Antona Savitskija, dok u repasažu nije uspio pronaći rješenje za Izraelca Iosifa Simina. Sedma mjesta prethodno su osvojili i Anđela Violić (JK Dubrovnik 1966) u kategoriji do 70 kg i Tina Radić (AJK Student - Split) u kategoriji +78 kg. Petoplasirani na GP-u su bile Tihea Topolovec (AJK Mladost - Zagreb) do 57 kg i Helena Vuković (JK Samobor) u kategoriji preko 78 kg.