Bojana Bjeljac 71. u olimpijskom maratonu, Matea Parlov Koštro nije završila utrku

11.08.2024 u 11:08
Podjeli na:
imageFoto: HOO/Slobodan Kadić

Pariz, 11. kolovoza 2024. - Posljednjeg natjecateljskog dana Olimpijskih igara u Parizu, u maratonskoj utrci nastupile su i dvije hrvatske atletičarke Matea Parlov Koštro i Bojana Bjeljac.

Nažalost, Matea Parlov Koštro nije uspjela stići do cilja, a odustala je nakon što je prošla kontrolnu točku na 35. kilometru, dok je Bojana Bjeljac ciljem prošla kao 71. u vremenu dva sata, 41 minuta i 13 sekundi. Podsjetimo, na olimpijskom debiju u Tokiju Matea Parlov Koštro je osvojila 21. mjesto, a Bojana Bjeljac je u toj utrci osvojila 53. mjesto.

Nizozemska atletičarka Sifan Hassan osvojila je olimpijsko zlato pobjedom u maratonskoj utrci, a u Parizu je napravila jedinstven pothvat osvajanjem tri odličja, jer ima bronce iz utrka na 5000 i 10.000 metara na istim Igrama. Treće je to olimpijsko zlato za Sifan Hassan, koja je prije tri godine u Tokiju bila olimpijska pobjednica na 5000 i 10.000 metara, da bi u Parizu, na Stade de Franceu, u tim disciplinama osvojila brončane medalje. Etiopljanka Tigst Assefa je na cilj došla tri sekunde nakon pobjednice i osvojila srebrno odličje, a do brončane medalje istrčala je 34-godišnja Kenijka Hellen Obiri s novim osobnim rekordom (2:23:10). (hoo)