Pavalić je u finale ušla s drugim rezultatom u polufinalu (24.79 sekundi), a u finalu je bila šest stotinki sporija od tog vremena. No, i da je bila na razini polufinalnog rezultata, to joj ne bi donijelo pomak, jer su 16-godišnja pobjednica Amerikanka Rylee Erisman (24.70) i njezina drugoplasirana britanska vršnjakinja Theodora Taylor (24.72) plivale brže od tog rezultata.
Šteta je što sjajna hrvatska plivačica nije uspjela plivati na razini osobnog i apsolutnog nacionalnog rekorda (24.67), jer da je u tome uspjela, članica zabočkog Olimpa bila bi nova svjetska juniorska prvakinja.
Za Janu Pavalić je ovo ukupno šesta medalja sa svjetskih i europskih prvenstava u juniorskoj konkurenciji. Prije tri godine je u peruanskom glavnom gradu Limi bila svjetska prvakinja na 50 m leptir, a u Otopeniju je ove godine u toj disciplini osvojila sedmo mjesto. Prije godinu dana je na 50 m leptir osvojila naslov europske prvakinje u Vilniusu, a ima i broncu iz Otopenija 2022. Na 50 m slobodno je dvostruka europska doprvakinja, a srebrne medalje je osvajala u Rimu 2021. i u Vilniusu prošle godine. (h/hoo/vk)
Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita plivačici Jani Pavalić na osvojenoj brončanoj medalji u disciplini 50 metara slobodnim načinom na juniorskom Svjetskom prvenstvu u Rumunjskoj!