Cernogoraz je briljirao u finalu EP-a, pogodivši 48 od 50 meta. Jedina dva promašaja imao je u prvih devet pucnjeva, da bi zatim pogodio čak 41 put zaredom, ali to je bilo i potrebno za zlato jer je srebrni Talijan Mauro De Filippis imao 47 pogodaka. De Filippis i Cernogoraz bili su poravnati sve do 49. mete kada je Talijan promašio i otvorio hrvatskom olimpijcu priliku za osvajanje zlata. No, niti tu nije bio kraj drami, jer je stroj za izbacivanje meta čak tri puta zaredom zablokirao, ali Cernogoraz je ostao koncentriran i pogodio za prednost, a zatim je bio precizan i u posljednjoj seriji.

U finale EP-a u Osijeku ušao je kao šesti iz kvalifikacija u kojima je pogodio 122 mete. Sjajan je u kvalifikacijama bio Francuz Sebastian Guerrero koji je imao svih 125 pogodaka, po 124 pogotka imali su Talijani Mauro De Filippis i Giovanni Pellielo. Finale su obilježili i tehnički problemi, u nekoliko je navrata bilo i prekidano, a dogodilo se više od 60 puta da meta nije izašla na vrijeme.

Broncu je sa 33 pogotka osvojio Francuz Sebastian Guerrero koji je bio stopostotan u kvalifikacijama. Anton Glasnović je završio na osmom mjestu sa 121 pogotkom, dok je Josip Glasnović ostao 49. sa 117 pogodaka.

Podsjetimo, Giovanni Cernogoraz je prvi naslov europskog prvaka osvojio 2012. godine u Larnaki, a iste je te godine ostvario i najveći uspjeh u karijeri postavši olimpijski pobjednik u Londonu.


Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Giovanniju Cernogorazu osvajanje naslova europskog prvaka u disciplini trap na EP-u u Osijeku!