U Hrvatskom olimpijskom odboru (HOO) više od dvije godine traju pripremne aktivnosti za ovaj događaj, a od prošle jeseni prati ih i promotivna kampanja „Istovremeno“ kojom se najavljuju Olimpijske igre. S velikih plakata u 65 hrvatskih gradova sportašice i sportaši, aktualni i bivši olimpijci, poručuju kako svaki stanovnik Lijepe Naše može biti dijelom olimpijskog spektakla prateći ga u realnom vremenu - istovremeno kada se i održava u francuskoj prijestolnici.  

U olimpijskom programu HOO-a trenutačno je 19 sigurnih putnika za Pariz, a nakon blagdanskog zatišja naši predstavnici imaju priliku ostvariti nove „vize“ za Pariz. Ponajprije se to odnosi na momčadske predstavnike - u vaterpolu i rukometu. Možebitnom obranom naslova europskog prvaka (s kontinentalne smotre iz kolovoza prošle godine u Splitu), hrvatska muška vaterpolska reprezentacija ima priliku potvrditi i nastup u Parizu. Na EP-u u Njemačkoj naše rukometaše očekuje bitno teža, ali ne i nemoguća, „misija“ ostvarenja olimpijske norme za Pariz. U olimpijskim kvalifikacijama sredinom godine sudjelovat će i najbolji hrvatski košarkaši. 


Kvalifikacijski ciklus za Olimpijske igre u Parizu, u koji je uključeno više od 100.000 sportašica i sportaša iz 203 države svijeta, završava 8. srpnja 2024. godine.  (hoo/vk)