Ispis

Projekt RIO 2016.


Lista hrvatskih sportaša na OI Rio 2016.


ATLETIKA

Sandra Perković disk, IAAF miting (Dijamantna liga) Doha - 68.10m - prebačena norma, zlatna olimpijska medalja na OI London 2012.
Blanka Vlašić
skok u vis, IAAF miting (Dijamantna liga) Rim - 197 cm - preskočena norma, srebrna olimpijska medalja OI Peking 2008.
Ana Šimić - 
skok u vis,  IAAF miting (Dijamantna liga) Rim - 194 cm - preskočena norma 
Andrea Ivančević
- 100m prepone, 3. mjesto Gyulai Istvan Memorial, Mađarska 2015.(11,44)
Ivan Horvat - skok s motkom, 9.mjesto kvalifikacije SP Peking 2015. (570 cm)
Matea Matošević - maraton, 4. mjesto (2:44:55) na Maraton Zagreb 2015., olimpijska norma (2:45:00) - temeljem izmijenjenih normi IAAF od 10.12.2015.
Marija Vrajić - maraton, 3. mjesto (2:44:57) na 35. Maraton Treh src_Radenci, Slovenija 2015., olimpijska norma (2:45:00), temeljem izmijenjenih normi IAAF od 10.12.2015.
Stipe Žunić
- kugla, 1. mjesto (20.61) na Međunarodnom mitingu u Slovenskoj bistrici 2016. (olimpijska norma - 20.50)

Filip Mihaljević - kugla, 1.mjesto (20.69) na ROd McCravy Memorial Lexingtonu,USA (olimpijska norma - 20.50)
Sara Kolak - koplje, 1. mjesto na Otvorenom zimskom prvenstvu u bacanjima, Split 2016. (olimpijska norma (62.00); rezultat: 62,75)

BICIKLIZAM
Kristijan Đurasek- cesta, olimpijska kvota za cestovni biciklizam od UCI-ija 1.2.2016.
Matija Kvasina - cesta, olimpijska kvota za cestovni biciklizam od UCI-ija 1.2.2016.

BOKS
Filip Hrgović 
+91 kg, Svjetska boksačka liga (WSB) - prvo mjesto na rang listi superteške kategorije (27.4.2015.)
Hrvoje Sep -
do 81 kg potvrda AIBA od 28.10.2015. /World Series of Boxing Season V/

 

DIZANJE UTEGA
Amar Musić
- 85 kg


GIMNASTIKA

Ana Đerek - višeboj, 29. mjesto na kvalifikacijskom turniru 2016. - olimpijska norma
Filip Ude -
višeboj, 8. mjesto na kvalifikacijskom turniru 2016. - olimpijska norma, osvajač srebrne medalje na konju s hvataljkama OI Peking 2008. ,

 

HRVANJE
Božo Starčević - grčko-rimski stil 75 kg, relokacija kvote 13.7. (temeljem rezultata - 7.mjesto na SP 2015. Las Vegas) 


JEDRENJE

Šime Fantela - 470, 2. mjesto na SP Santander 2014. 
Igor Marenić - 470, 2. mjesto na SP Santander 2014.
Tina Mihelić - laser radial, 6. mjesto na SP Santander 2014.
Tonći Stipanović - laser, 21. mjesto na SP Santander 2014.
Pavle Kostov- 49er, 7. mjesto na EP Porto 2015.
Petar Cupać -
49er, 7. mjesto na EP Porto 2015.
Luka Mratović - RS:X, 21. mjesto na EK Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar, 
Ivan Kljaković Gašpić - Finn, 21. mjesto na Svjetsko prvenstvo Finn Gold Cup 2016, La Vele di Gaeta, Italija


JUDO
Barbara Matić -
do 70kg, 5. mjesto na SP 2014.

KOŠARKA
Hrvatska košarkaška reprezentacija (12) - Kvalifikacijski turnir za OI Rio, Torino, Italija; 4.-9-7.2016. - 1. mjesto
Marko Arapović, Luka Babić, Miro Bilan, Bojan Bogadnović, Mario Hezonja, Filip Krušlin, Darko Planinić, Krunoslav Simon, Rok Stipčević, Željko Šakić, Dario šarić, Roko Leni Ušić


PLIVANJE
Matea Samardžić - 200 metara leđno, 1. mjesto zimsko prvenstvo Hrvatske, Split 2016. (2:09.73 - hrvatski rekord,olimpijska norma)
Mario Todorović
- 50 m slobodno, temeljem obavijesti FINE od 28.6.16. o isplivanom vremenu - Olympic Selection Time (OST/"B" time) - "B" norma)

RUKOMET
Rukometna muška reprezentacija
(14 + 1)*– osvajači brončane olimpijske medalje, OI London 2012., 4. mjesto na EP Danska 2014., 2. mjesto na Kvalifikacijskom turniru, Danska 2016. -  olimpijska kvota
Ivan Pešić, Ilija Brozović, Ivan Čupić, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Igor Karačić, Marko Kopljar, Krešimir Kozina, Ivan Slišković, Ivan Stevanović, Luka Stepančić, Manuel Štrlek
Marko Mamić, Luka Cindrić /rezervni igrač/
*na Olimpijskim igrama sudjelovat će 14 rukometaša


SKOKOVI U VODU
Marcela Marić  - 3m daska, temeljem obavijesti FINE od 6.7.16. o realokaciji kvote 


STOLNI TENIS 

Andrej Gaćina 
pojedinačno, 23. mjesto na Svjetskog rang listi 2014.


STRELJAŠTVO

Snježana Pejčić – puška 50m trostav, Olimpijske igre Peking 2008. – zračna puška 10 metara – brončana medalja, 2. mjesto na SP Granada 2014. 
Josip Glasnović - leteće mete trap - trap, 2. mjesto na SK AL Ain 2015.
Valentina Gustin - 2. mjesto SK Munchen 2015. (izborena kvota)
Petar Gorša - zračna puška 10 m, 3. mjesto SK Gabala 2015.
Giovanni Cernogoraz - trap, Olimpijske igre London 2012. – trap pojedinačno – zlatna medalja,   2.mjesto SK Gabala 2015.
Tanja Perec - zračna puška (10 m), 6. mjesto na EP Gyor 2016. 
Marija Marović - zračni pištolj 10 m, Europsko prvenstvo, Gyor, Mađarska; olimpijska norma 2016.

 

TAEKWONDO
Ana Zaninović - do 53 kg, olimpijska rang lista nakon Grand Prix Final, 12.2015. (6. mjesto)
Lucija Zaninović - do 49 kg, Olimpijske igre London 2012. – do 49 kg – brončana medalja,  olimpijska rang lista nakon Grand Prix Final, 12.2015. (1. mjesto)
Filip Grgić- do 68 kg, 2. mjesto na kvalifikacijskom turniru Istanbul 2016.

 

TENIS 
Marin Ćilić – pojedinačno, temeljem obavijesti ITF-a od 9.6.2016. sukladno poretku na svjetskoj ljestvici od 6.6.2016.
Marin Draganja -pojedinačno, temeljem obavijesti ITF-a od 9.6.2016. sukladno poretku na svjetskoj ljestvici od 6.6.2016.
Borna Ćorić - pojedinačno, temeljem obavijesti ITF-a od 9.6.2016. sukladno poretku na svjetskoj ljestvici od 6.6.2016.
Ana Konjuh
- pojedinačno, relokacija kvote


VATERPOLO
Vaterpolska muška reprezentacija
(13) – 2. mjesto na SP Kazan 2015.
Marko Bijač, Luka BukićDamir Burić, Andro Bušlje, Maro Joković, Luka Lončar, Josip Pavić, Antonio Petković, Anđelo Šetka , Javier Garcia Gadea, Ivan Krapić, Marko Macan, Sandro Sukno

VESLANJE
Valent Sinković - osvajač srebrne olimpijske medalje OI London 2012. (četverac na pariće), 1. mjesto na SP Aiguebeletteu 2015. (M 2x),
Martin Sinković - osvajač srebrne olimpijske medalje OI London 2012. (četverac na pariće), 1. mjesto na SP Aiguebeletteu 2015. (M 2x), 
Damir Martin - osvajač srebrne olimpijske medalje OI London 2012. (četverac na pariće), 5. mjesto na SP Aiguebeletteu 2015. (M 1x),