Ispis

Vuokatti, 22. ožujka 2022. - Na 15. izdanju zimskog Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), koji se od 20. do 25. ožujka održava u u finskom Vuokattiju, prve su nastupe ostvarile i naše uzdanice.

Za petero hrvatskih predstavnika EYOF su otvorili nordijci. U utrci na 7.5 km skijaška trkačica Tena Hadžić završila je na 30. mjestu dok je Petar Perušić bio 45. u utrci na 10 km. Brzoklizač na kratkim stazama Jan Kovačić nastupio je u utrci na 1500 m i završio je na 26. mjestu.

Krenula su i natjecanja alpskih skijaša. Roko Begović bio je 16. uz slalomskoj utrci (14. u prvoj vožnji). Prema njegovu dojmu - bila je to prilika i za nešto više.
Jan Kovačić je drugi dan zaredom nastupio u brzom klizanju na kratkim stazama. U utrci na 500 metara zauzeo je 27. mjesto. Sljedeće utrka mu je u petak, 25. ožujka u disciplini 1000 m.

Najkonkurentnijim od naših predstavnika pokazao se u prvom nastupu snowboardaš Dante Brčić. Bio je drugi u svojoj skupini, a to mu je donijelo plasman u finale discipline big air koja je na rasporedu u srijedu (23. ožujka).