Oran, 3. srpnja 2022. - Čak šesto nedjeljno odličje stiglo je u kolekciju hrvatskih sportašica i sportaša na Mediteranskim igrama u Oranu, a za njega se pobrinuo atletičar Martin Marković koji je u finalu bacanja diska ostvario rezultat vrijedan srebrne medalje.

Finalni dan Marković je otvorio hicem 59.01 nakon čega je uslijedio njegov najbolji izbačaj i rezultat. U preostala dva bacanja imao je dva neispravna hica te dvije gotovo identične daljine, 60.96 i 60.97 metara. Njegov hitac u drugoj seriji od 62.49 metara osigurao mu je drugo mjesto iza pobjednika, Cipranina Apostolosa Parellisa, koji je slavio s hicem 63.59 metara. Treće mjesto osvojio je predstavnik Crne Gore Danijel Furtula s rezultatom 61.74 metra.

Plivač Mario Šurković zauzeo je osmo mjesto u finalnoj utrci 200 m mješovito. U kvalifikacijama je imao najslabije vrijeme od svih finalista, a jednako je najslabiji, osmi, bio u finalnoj utrci. Ostvario je vrijeme 2:04.10. Zlatnu medalju podijelili su Alžirac Jaouad Syoud i Grk Andreas Vazaios koji su otplivali 200 metara za identičnih 1:58.83. Brončanu medalju osvojio je Talijan Pier Andrea Matteazzi s vremenom 2:00.24. Šurković je bio osmi i u finalu 100 m slobodno kada je ostvario vrijeme 50.61.

Atletskim srebrom zaključena je nedjeljna berba odličja na Igrama u Oranu, a Hrvatska je s ukupno 19 odličja na 13. mjestu ljestvice država.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita atletičaru Martinu Markoviću na osvojenom srebrnom odličju u bacanju diska na Mediuteranskim igrama u Oranu!