Oran, 30. lipnja 2022. - Strijelac Marin Maričić donio je desetu medalju Hrvatskoj na Mediteranskim igrama u Oranu. Srebrnu kolajnu osvojio je u finalu zračne puške na 10 metara, a u istoj disciplini naš drugi predstavnik, Borna Petanjek, zauzeo je osmo mjesto.

Zlatnu medalju, s 259 bodova ili 10,6 krugova, jednako kao i naš Maričić, osvojio je predstavnik Srbije Milenko Sebić. Vlasnik tokijske olimpijske bronce u trostavu MK puška u potpuno izjednačenoj je završnici, pri omjeru 14-14 u posljednjoj seriji pokazao za nijansu bolju koncentriranost i pobijedio rezultatom 17-15. Broncu je osvojio Slovenac Luka Lukič s također osvojenih 259 bodova.

Nastup u finalu Miran Maričić je osigurao sa 628,4 bodova, četiri manje od najpreciznijeg u kvalifikacijama, Lazara Kovačevića iz Srbije, dok je Borna Petanjek skupio 625,6 te kao šestoplasirani ušao u finale.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita strijelcu Miranu Maričiću na osvojenoj srebrnoj medalji na Mediteranskim igrama u Oranu!