Zagreb, 31. listopada 2022. - Sportski vikend obilovao je i brojnim drugim uspjesima hrvatskih sportašica i sportaša u međunarodnoj konkurenciji. Na netom završenom Svjetskom prvenstvu u boćanju za juniore (U-18) i mlađe seniore (U-23), održanom u francuskom Montbrisonu, hrvatski reprezentativci osvojili su tri zlatna odličja, a ukupno - čak sedam medalja.

Zlatne medalje osvojili su: Žarko Jerčinović (BK Sv. Jakov Jadranovo) u disciplini precizno izbijanje U-18, a u konkurenciji mlađih seniora (U-23) - Duje Pirić (BK Naklice) u disciplini precizno izbijanje te Karlo Šaban (BK Sv. Jakov Jadranovo) i Luka Gašpar (BK Zrinjevac) u paru. Srebrnom medaljom okitio se u disciplini brzinsko izbijanje Luka Gašpar (U-23).

Brončanu medalju u disciplini štafetno izbijanje U-18 donijeli su Filip Klarić i Lovro Šipek (obojica igrači BK Sv. Jakov Jadranovo), potom Žarko Jerčinović i Ivan Načinović (BK Vargon) u parovima klasično (U-18), a medalju istog sjaja osvojio je i Lovro Šipek u disciplini pojedinačno klasično U-18 konkurencije.

Izbornici Čedo Vukelić (U-18) i Dražen Puniš (U-23) iznimno su zadovoljni ukupnim učinkom svojih boćara u Francuskoj. Reprezentaciju je predvodio njezin direktor Vjekoslav Matetić.

Nekoliko lijepih vijesti stiglo je i iz tenisa. Naša 16-godišnja teniska reprezentativka Petra Marčinko u francuskom je Poitiersu osvojila svoj najveći seniorski naslov, pobijedivši u finalu dvoranskog ITF-ova turnira 28-godišnju Belgijku Ysaline Bonaventure (WTA - 105.) sa 6-3, 7-6 (2) za 78 minuta. Nagradni fond turnira iznosio je 80.000 dolara
Aktualnoj juniorskoj pobjednici Australian Opena ovo je treći seniorski ITF-ov naslov u karijeri, a prva dva, nagradnog fonda 25.000 dolara, osvojila je na zemljanoj podlozi u turskoj Antalyji.
Zahvaljujući ovom naslovu Petra Marčinko je na novoj pojedinačnoj WTA ljestvici skočila za 87 mjesta. Na 196. je mjestu, prvi put među 200 najboljih tenisačica svijeta.

Hrvatski reprezentativac u Davisovu kupu, Borna Gojo (ATP - 182.), osvojio je ATP Challenger u talijanskom Ortiseiju s nagradnim fondom od 45.730 eura. Splićaninu je to prvi naslov u karijeri. U borbi za naslov pobjednika svladao je Slovaka Lukaša Kleina s 7-6 (4), 6-3 za sat i pol igre.

Olimpijac Ivan Dodig nastavio je nizati turnirske trofeje u konkurenciji parova. Dodig i njegov partner, Amerikanac Austin Krajicek, osvojili su ATP-ov turnir parova u Baselu (Švicarska). U finalu su nadigrali Francuze Edouarda Roger Vasellina i Nicholasa Mahuta s 6-4, 7-6 (5). Dodigu je to 19. osvojeni turnir u karijeri, a treći u paru s Krajicekom.

Čestitke svim hrvatskim predstavnicima koji su uspješnim nastupima skrenuli pozornost na sebe, promoviravši tako i domovinu Hrvatsku!