Levi, 20. studenoga 2022. - U drugom ženskom slalomu aktualne sezone Svjetskog kupa, voženog u finskom Leviju, hrvatske skijaške olimpijke najavile su velike domete. Nakon 10. mjesta na subotnjoj premijeri nove sezone, Leona Popović je zauzela šesto, a Zrinka Ljutić sedmo mjesto u nedjeljnom programu. Ovim rezultatom Popović je izjednačila svoj najbolji rezultat u karijeri, dok je Ljutić ovo drugi najbolji rezultat karijere, nakon 5. mjesta iz Meribela na finalu prošle sezone.

Popović je do šestog mjesta stigla s vremenom 1:53.83 i zaostatkom od 1,62 sekunde za američkom skijašicom koja je ostvarila drugu pobjedu u dva dana u Leviju s vremenom 1:52.21. Zrinka Ljutić imala je startni broj 30. i bila je sedma s vremenom 1:54.00, odnosno 1,79 sekunde za pobjednicom Shiffrin. To je prvi put nakon 13 godina da je Hrvatska imala dvije skijašice u Top 10 Svjetskog kupa. Ana Jelušić i Nika Fleiss ostvarile su taj pothvat 2009. godine.

Drugoplasirana je bila Švicarka Wendy Holdener (1:52.49), dok je treća, kao i dan prije, bila Slovakinja Petra Vlhova (1:52.89).

Nakon dva odvožena slaloma, u ukupnom redoslijedu skijašica prvo mjesto drži Shiffrin s 200 bodova, druga je Holdener sa 125, a treća je Vlhova sa 120 bodova. Popović je sedma sa 66 bodova, a Ljutić, koja nije završila subotnji slalom, na 13. je mjestu sa 36 bodova.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Leoni Popović na šestom i Zrinki Ljutić na sedmom mjestu u redoslijedu druge slalomske utrke SK-a u Leviju!