Bukurešt, 19. srpnja 2022. - Medaljom brončanog sjaja otvorili su nastup hrvatski predstavnici na Europskom juniorskom prvenstvu u skokovima u vodu koje je netom započelo u rumunjskom glavnom gradu Bukureštu.

Do odličja je stigao mladi Zadranin Marko Huljev u konkurenciji mlađih juniora. U kvalifikacijama je bio deveti, dok je u finalu skakao izvrsno te je na kraju osvojio treće mjesto s daske od jednog metra.

- Presretan sam, ovo je nešto neopisivo. Još ne mogu vjerovati da sam uspio osvojiti medalju na jednom ovako velikom natjecanju. Hvala svima koji su vjerovali u mene. Idemo snažno dalje - rekao je Huljev.

Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Kirilo Azarov, dok je srebro pripalo Britancu Oscaru Kaneu.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita mladom reprezentativcu u skokovima u vodu Marku Huljevu na osvojenoj brončanoj medalji na juniorskom Europskom prvenstvu u Bukureštu!