Kijev, 8. prosinca 2021. - Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u skokovima u vodu koje se održava u Kijevu (Ukrajina) mladi Zadranin Matej Nevešćanin osvojio je  brončanu medalju u disciplini skokova s daske na visini od jednog metra.

Još jedan zapažen nastup i vrlo dobar rezultat zadarskog skakača u vodu (KSV Zadar) uslijedio je u finalu daske s tri metra, u kojem je bio četvrti, dovoljno za novu potvrdu kvalitete. Nastup na juniorskom SP-u u Kijevu Nevešćanin je tako završio s osvojenom broncom oko vrata i četvrtim mjestom, dok je u sinkroniziranim skokovima s Davidom Ledinskim zauzeo šesto mjesto.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Mateju Nevešćaninu i njegovu treneru Šimi Periću na sjajnim rezultatskim ostvarenjima na juniorskom Svjetskom prvenstvu!